0542 554 42 10

TALK

Talk, H2Mg3(SiO3)4 ya da Mg3Si4O10(OH)2. Kimyasal formülune sahip hidratlanmış magnezyum silika'dan oluşan bir mineral'dir. 1 mohs sertlik değeri ile bilinen en yumuşak mineraldır. Talk genelikle yekpare, nadir olarak da makroskopik algılanabilir Kristaller olarak önümüze çıkabilir. Talkın teknikte, makine elemanlarının aşınmasını önlemek gayesiyle yağlayıcı olarak kullanımı nadir de olsa vardır.

Ürün Hakkında

Kullanım Alanları

 

 

Talk doğada bulunan en yumuşak minerallerden biridir. Tırnakla kolayca çizilir ve sertliği 1’dir. Talk, magnezyum, silis ve oksijenden oluşmuş sulu bir silikattır. Kimyasal formülü Mg3Si4O10(OH)2’dır. Pentoks yüksek saflıkta, istenilen tane dağılımında üretim yapabilme becerisine sahiptir. Yerel ve ithal cevherlerden ihtiyaç duyulan sektörlere üretim yapmaktadır.

 

 

Talk; yumuşaklığı, izolasyon, elektrik direnci, kimyasal tutarlılığı, ısıya dayanımı, yağ absorplaması, kuvvetli kaplama özellikleri nedeniyle seramik, kağıt, tarım ilaçları, boya, lastik, kozmetik, döküm-lastik gibi sanayi dallarında kullanılmaktadır.

 

 

 

 

Pentok Kimya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Barış Mah. Koşuyolu Cd. 1804/2 Sk. No:10

Gebze/KOCAELİ

Copyright © 2017  Yiğit AYYILDIZ l  Pentoks Kimya